Máte za sebou téměř perfektní ročníku, v jeho průběhu jste se dostal na post jedničky pro play off, jaká byla z individuálního hlediska?
„Rozhodně bych sezonu ze svého pohledu určitě označil jako zatím svoji nejlepší, ale asi bych neřekl přímo perfektní. Stále je totiž co zlepšovat. Přeci jen jsem pořád v mladém věku a mé výkony mnohdy nebyly tak konstantní, jak bych si představoval.“
Týmové výkony byly v průběhu sezony velmi dobré, v semifinále jste ale nestačili na Tatran, jak se ročník hodnotí po konci v semifinále?
„Sezonu bych zhodnotil jako neúspěšnou, jelikož jsme nesplnili ani jeden z předsezonních cílů, a to vítězství v poháru a účast v superfinále. Myslím si, že jsme jako tým ušli zase kus cesty, ale bohužel nám v závěru chyběla potřebná energie a občas také trochu štěstí.“
V průběhu sezony jste naskakoval také za Orku, jak vám střídavý start pomohl?
„Střídavé starty v Orce mi určitě pomohly, protože je pro mě jako pro mladého gólmana vytížení důležité a byl jsem velice rád, že mi s tím Orka mohla pomoci a já naopak Orce.“
V dresu kosatek jste získal titul mistra 1. ligy, pomůže to mladému hráči?
„Upřímně nevím, jestli po florbalové stránce, ale především po té lidské určitě. Obzvlášť když jsem ještě nikdy nic nevyhrál (úsměv), tak zažít ten pocit bylo něco neskutečného. Ještě před tolika lidmi, kteří nás podporovali celou dobu, a s týmem, který opravdu táhl za jeden provaz a šel si za svým cílem.“
Po individuálně úspěšné sezoně míříte dál - co vás k tomuto kroku vedlo?
„Chtěl sem se zase posunout o krok dále a z mého pohledu mi to dává smysl. Je to jeden z cílů, které jsem si vytyčil, a doufám, že se mi jej podaří zrealizovat co nejlépe.“
Proč zrovna Nykvarns?
„Nykvarns jsou klubem, který má skvělou vizi do budoucna, umí pracovat s mladými hráči a dávat jim příležitosti. Zázemí klubu je také skvělé a myslím si, že i dobré pro můj další růst, ať už sportovní nebo životní. Obecně se mi líbí, jak se klub prezentuje a vystupuje, to mě motivovalo nejvíc.“
Co hrálo ve výběru největší roli? Byly na stole také jiné nabídky?
„Ve výběru hrála největší roli asi již zmiňována vize klubu a plány, které se mnou klub má. A také možnost zahrát si nejlepší ligu na světě, to je příležitost, která se neodmítá. Nějaké další možnosti jsem měl, ale tahle mně dávala v tuto chvíli největší smysl.“
Co si od angažmá v zahraničí slibujete?
„Určitě si od něj slibuji získání nových zkušeností a zlepšení svých jazykových dovedností. V neposlední řadě to také je veliký životní krok, který mi muže pomoci do budoucna nejen po florbalové, ale také po osobnostní stránce.“
Na závěr - máte za sebou pět let pod hlavičkou Bohemians, jak byste své působení v zelenobílém zhodnotil?
„Myslím si, že mi Bohemka a popřípadě HDT pomohly se vstupem do velkého florbalu a s jeho vnímáním. Určitě mě toto působení posunulo o několik levelů dopředu a ukázalo nové životní i sportovní situace. Jediné, co mě mrzí, je, že jsem s Bohemkou nic nevyhrál, ale na druhou stranu jsem zde získal spoustu přátel na celý život, což beru jako možná ještě větší vítězství, než je to florbalové.


