Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Vítkovický hrdina Sladký: Proti Bulldogs to byl boj!

admin

18.3.2013

Pět minut před koncem si vzal míček, proběhl kolem brněnských bránících hráčů a skvěle zakončil. Jeho branka přinesla vyrovnání na 2:2 a vynutila prodloužení. V něm si vzal navrátilec do české extraligy Tomáš Sladký opět slovo. Bekhendovou střelou rozhodl o osudu čtvrtého zápasu a rovněž i celé série. Nyní se společně se svým týmem těší na semifinále. Vítkovičtí ukončili sérii v nejkratší době, v jaké mohli. I v sobotu se reprezentant Tomáš Sladký velkou měrou podílel na vítkovickém vítězství. K výhře 4:3 přispěl třemi asistencemi. V neděli pak dílo dokonal a početná základna vítkovických fanoušků se tak může radovat z postupu mezi nejlepší čtyři. Play off v Česku hrajete po určité době, jak si užíváte jeho atmosféru? Ve Vítkovicích si to užívám na každém tréninku, ve wellness, v posilovně a hlavně na zápasech! Je to nový impuls, který jsem po prosinci potřeboval. Takovou atmosféru v týmu nemá snad nikdo na světě. Jak říkám: Lauf má jen jeden copyright! Jak vzpomínáte na poslední účast v play off před vaším návratem? Zlaté vzpomínky, titul s Vítkovicemi, sobota 18. 4. 2009, nekonečná párty na Stodolní! Byl to jeden z nejsilnějších okamžiků mé dosavadní florbalové kariéry. [caption id="attachment_21854" align="aligncenter" width="375"]Tomáš Sladký Tomáš Sladký[/caption] Daří se vám i střelecky. Je to důležité pro to, aby jste hrál v pohodě? Proti "pejskům" to byl boj a ne florbal. Střelecky se nedařilo nikomu, věřím, že jsme si to všichni nechali na další fáze play off. Já se cítím v pohodě hlavně díky kolektivu, který je ve Vítkovicích jedinečný! Jak hodnotíte atmosféru na zápasech? Co vaši diváci? Líbí se vám jejich podpora? Nebýt našeho šíleného kotle, tak by bylo na Vodové ticho. Myslím, že si náš "Vzkaz" vzali fanoušci hodně k srdci a my jim za to strašně moc děkujeme. V semifinále nám určitě zase pomůžou, jsou prostě skvělí! [caption id="attachment_21826" align="aligncenter" width="375"]Tomáš Sladký Tomáš Sladký[/caption] Brno bylo papírově nejlehčí soupeř, ale nakonec to nebyla úplně procházka. I váš trenér Radomír Mrázek byl v hodnocení jejich hry dost ostrý? S vyjádřením trenéra Mrázka budou souhlasit všichni, co florbalu alespoň trochu rozumí. Nevztahujme to jen na to, co se dělo o víkendu v Brně. Nejde jen o tento dvojzápas... Toto je téma na velkou debatu o směru herního projevu florbalu v Česku! A ten směr je bohužel zatím špatný!