Přeskočit na hlavní obsah
Ženský florbal - zahraničí

Urbánková jde podruhé do Švédska, tentokrát posílí osmý tým základní části Malmö

Michal Dannhofer

23.4.2018

Tereza Urbánková se podruhé ve své kariéře vydává do Švédska. Na roční působení v elitním týmu KAIS Mora naváže kontraktem s FBC Malmö a v nejvyšší švédské soutěží doplní minimálně Elišku Krupnovou. Urbánková již v kariéře prošla Vítkovicemi, Ivanti Tigers, Chodovem a Morou, přičemž naposledy působila v Chodově jako kapitánka. Malmö není pro příznivce ženského florbalu neznámým pojmem, během loňského světového šampionátu se jeho představitelé nechali slyšet, že udělají vše proto, aby z Ostravy získali dvojčata Paulínu a Kristínu Hudákovy, v organizaci již rovněž působí Petra Havlíková. Nyní se k Havlíkové připojí také Urbánková. „Jedná se pro o nás o klíčový podpis, náš tým již má zkušenosti se zahraničními hráčkami, které také působily v reprezentacích,“ uvedl v tiskovém prohlášení manažer klubu Mikael Jeppsson. „Její velkou výhodou bude také to, že už se jedná o starší a zkušenou hráčku s vůdčími schopnostmi. Je to něco, co nyní potřebujeme, když jsme ztratili několik zkušených hráček,“ dodal.