Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

To je sumo, pánové! A pro nevinného Jedličku si došel delegát

Tomáš Rambousek

22.2.2015

Florbalová extraliga má zase o zábavu postaráno. Na Děkance vzali nejen zápas do svých rukou sudí Furmánek se Šolcem. Po pokřiku z tribuny nechali vyvést z haly pověstného bouřliváka Michala Jedličku, který je v trestu a zápasy Bohemians musí sledovat jen z tribuny. Jenže paradoxně v ten moment zrovna „Bedla“ neřekl ani slovo. Jedlička seděl s partou příznivců „klokanů“ na místě kousek nad středovou čárou. Právě pod jeho očima se chvíli předtím udál incident, po němž ležící pardubický Radek Krajcigr kopl do Martina Šimka. Krajcigr, který hrál skvělý zápas a motal obranu Bohemians, už předtím dvakrát dostal dost ošklivě naloženo od domácího Kisugiteho, aniž by sudí trestali. Nakonec se pardubický forvard ve frustraci mstil Martinovi Šimkovi, který se k situaci připletl náhodou, ale možná i Krajcigrovi úmyslně šlápl na nohu... [caption id="attachment_38832" align="alignright" width="630"]Delegát Zima odchází vyvést Michala Jedličku z haly. Foto: Štěpán Černý Delegát Zima odchází vyvést Michala Jedličku z haly. Foto: Štěpán Černý[/caption] Za Kisugiteho zákrok či úder do zad aspoň dvojminutové tresty nepadly, Krajcigr dostal za kopnutí „jen“ pětiminutový trest, i když rozhodčí klidně mohli tahat červenou kartu. Jednoduše to byla bramboračka, která diváky jen vyprovokovala. Když pak „klokani“ začali hrát přesilovku, ozvalo se po zákroku na Martina Šimka, jenž se ocitl v rohu hřiště tísněný dvěma pardubickými zadáky, zvolání dosti hlubokým hlasem: „To je sumo, pánové, tohleto!“ To nevydržel rozhodčí Šolc a přerušil hru. Jednoduše proto, aby si pořadatelé došli pro troufalce na tribuně, který na ně pořvával. Za viníka byl označen Jedlička. [caption id="attachment_38834" align="alignright" width="630"]Rozhodčí Šolc a delegát Zima řeší problém s Michalem Jedličkou. Foto: Štěpán Černý Rozhodčí Šolc a delegát Zima řeší problém s Michalem Jedličkou. Foto: Štěpán Černý[/caption] Ze záznamu TVCOM je dokonce zřetelně slyšet i rozmluva, ve které svědek události - gólman Mladé Boleslavi David Rytych upozorňuje na příkoří. „Já nevím, ale Bedla teď neřekl ani slovo…“ zní z jeho úst. Byla to pravda. Jedlička nebyl autorem osudného zvolání. Podle zdrojů serveru florbal.cz křičel otec Martina Šimka. Zatímco uznávaný trenér a zároveň florbalový démon, kterého si vybrali i Radim Cepek a Zdeněk Skružný k florbalovému nároďáku jako asistenta, opouštěl v rozpacích tribunu, hlasatel poslal divákům další varování. „Upozorňujeme diváky, že ti, kteří budou pokřikovat na rozhodčí, budou vyvedeni z haly. Jo? Prosím fanděme slušně. Díky všem…“ Rozhodčím, kteří se pokoušeli udělat pořádek, kde to jen šlo, pak zkomplikoval situaci i zapisovatelský stolek, který ve zmatku zapomněl zapnout čas. Hráči Bohemians možná i kvůli podivnosti situace pětiminutové vyloučení Krajcigra nevyužili. Naopak, pardubický útočník jim po návratu z trestné lavice přidal ještě dva góly a zápas zakončil s bilancí 3 získaných bodů, 4 vstřelených gólů a 5 trestných minut. [caption id="attachment_38822" align="alignright" width="630"]Radek Krajcigr. Foto: Štěpán Černý Radek Krajcigr. Foto: Štěpán Černý[/caption] Michal Jedlička naopak řeší, jak to nyní bude s jeho žádostí o prominutí zbytku trestu. Už se totiž těšil na střídačku. Jenže verdikty sudích z nedělního duelu mu situaci komplikují.