Přeskočit na hlavní obsah
Ženský florbal - zahraničí

Splní se přání Terezy Urbánkové, ještě si spolu zahrajeme, usmívá se Kotzurová

Michal Dannhofer

20.6.2021

Denisa Kotzurová míří podruhé v krátké době do Švédska, opět si zahraje tamní nejvyšší ženskou soutěž. Nyní to ale bude trvalý přesup, třiadvacetiletá univerzálka se totiž upsala Malmö FBC, kde se potká také s bývalou reprezentační stálicí Terezou Urbánkovou. A v rozhovoru pro Florbal.cz prozradila, že právě její přání o společném působení se příchodem Kotzurové splní. Deniso, stala jsi se novou posilou Malmö, podruhé si tedy zahraješ švédskou nejvyšší soutěž, nyní ale trvale. Jak se přestup rodil? „Nabídka z Malmö nebyla jediná. Ve hře byly další týmy, také z jiných zemí a paradoxně Malmo se mi ozvala jako poslední. Seběhlo se to všechno vcelku rychle. Někdy v průběhu play off mě kontaktovali, že mají o mě zájem. Že jsem je zaujala svou hrou i díky mého působení v Lundu. Řekli mi nějaké podstatné věci a rozhodnutí bylo už na mně. Po krátkém přemýšlení jsem se nakonec rozhodla pro růžový dres.“ (usmívá se) Švédský magazín Innebandymagazinet.se Tě uváděl jako možnou posilu Lundu, společně opět s Michaelou Mlejnkovou. Měl Lund skutečně zájem o návrat? „O tom slyším popravě poprvé, ale pravdou je, že mě Lund kontaktoval ohledně další sezony. Nějaká konverzace mezi námi proběhla ale moje cíle mám nastavené jinde. Samozřejmě jim děkuji za možnost u nich hrát, i když to bylo jen na dva měsíce.“ Ještě před pár lety jsi se nevešla do závěrečné nominace na světový šampionát juniorek, nyní jsi ale byla jednou z nejžádanějších hráček z české nejvyšší soutěže. V čem nastal ten zlom Tvé kariéry? „Nevím, jestli nejžádanější (usmívá se), ale zlom v mé kariéře přišel určitě po přestupu do FBC Ostrava z Vítkovic. Právě tam jsem měla možnost se rozvíjet po všech stránkách, a to hlavně díky přístupu, jakým Ostrava pracuje. Individuální přístup k hráčkám, zázemí jaké klub má. To všechno mi pomohlo posouvat svou hru dále. I tímto bych chtěla poděkovat za všechno, co pro mě klub udělal, řekla bych, že největší zásluhu na tom má ale Kuba Robenek, který mě do klubu přivedl a měl se mnou celou tu dobu trpělivost a posouval mě dál i když to někdy nebylo vůbec lehké.“ (směje se) Jakou roli ve Tvém rozhodování hrála bývalá reprezentační spoluhráčka Tereza Urbánková? „Určitě i to mělo velký vliv na mé rozhodnutí. Terka je super člověk, vždycky i na repre se nám mladším snažila pomáhat. Navíc jako trenér v klubu působí i Martin Košárek, což bude také fajn. Vybavuji si jednu situaci, když jsme odlétali z šampionátu v Neuchâtelu, tak se se mnou Terka loučila na letišti, když už věděla že to byl její poslední zápas v reprezentaci, a řekla mi, že doufá, že si spolu ještě někdy zahrajeme. Tak se nám to splní a moc se na to těším.“ Malmö za sebou nemá úplně optimální sezonu, jak se chce prezentovat v příštím ročníku? „Cíle pro minulou sezonu měli určitě vyšší, ale myslím si, že čtvrtfinále proti Thorengruppenu odehráli velmi slušně a zápasy byly vyrovnané. Věřím, že klub, jakým je Malmo, si neklade malé cíle a budeme se snažit o co nejlepší umístění.“ Měníš tým chvíli před začátkem světového šampionátu, věříš, že Ti i směrem k reprezentaci může změna pomoct? „Rozhodně to není důvod, proč měním tým. Za ty roky v FBC jsem už cítila, že právě nyní je ten čas, posunout svou kariéru dál a dát tomu nový impuls. Jestli mi to pomůže nebo ne, to uvidíme.“