Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Recept na superfinále nemám, ale snažil jsem se nevymýšlet nové věci, říká Mrázek

Gustav Ondrejčík

3.6.2021

S Vítkovicemi oslavil titul ještě v éře, kdy se hrála finálová série. Pak dvakrát vedl svůj tým do superfinálové bitvy. Poprvé neúspěšně, napodruhé už jeho svěřenci uspěli. Radomír Mrázek se podělil o své zkušenosti a dojmy z boje o všechno. A přiznal, že lehce favorizuje Mladou Boleslav. Kvůli čemu? Sám máte zkušenosti se superfinále. Můžete popsat největší specifika přípravy na tento zápas o všechno? "Abych byl úplně upřímný, nějaký speciální recept nemám. Nicméně jsem vždy zastával přístup takový, že jsem se snažil nevymýšlet zbytečně nové věci, ať už herní nebo i sociální např. teambuilding atd. Spíše jsem se snažil hráčům dopřát klid a nechat jim co nejvíce prostoru k tomu, aby si to šli vyhrát sami pro sebe a ne pro povinnost vůči vedení klubu nebo pro plnění nějakých taktických věcí daných trenérem. Sázel jsem na dlouhodobý herní projev a na hráče, kteří byli z mého pohledu v daný moment sociálně na sto procent součástí týmu. Pak ten tým s narůstajícím tlakem a zodpovědností většinou fungoval a hrál lépe." Myslíte si, že bude superfinále poznamenáno dlouhou pauzou, to znamená jestli třeba začátek bude opatrnější a budou se na obou stranách objevovat známky nerozehranosti? "Určitě pauza nebyla pro týmy příjemná, takže u některých třeba méně zkušených hráčů to může znamenat výkyv formy. Ale to jsou všechno jen nějaké kdyby a kecy. Oba týmy jsou složené tak, že v konečném důsledku to bude úplně jedno, prostě se pískne první buly a pojede to." [caption id="attachment_37947" align="alignnone" width="630"]Radomír Mrázek. Foto: Štěpán Černý Radomír Mrázek s mistrovskou trofejí po vítězném superfinále 2013. Foto: Štěpán Černý[/caption] Můžete říct, koho ze svého pohledu favorizujete v boji o titul? "Lehce favorizuji Mladou Boleslav. Suchoš chytil v semifinále solidní formu." V čem spatřujete největší zbraně Mladé Boleslavi a v čem největší zbraně Vítkovic? "Disciplínu by si měly oba týmy udržet bez problémů. V brance jsou na tom oba celky vyrovnaně. Útočná síla a zkušenosti jsou na straně Boleslavi. Vítkovice ale mají díky kvalitě obránců vyšší kvalitu ve hře. Oba týmy mají silnou přesilovku i brejk. V rozhodujících okamžicích by se to ale mělo v mých očích díky zkušenostem a kvalitě jednotlivců v útoku převážit pro Boleslav." Můžou hrát roli velké zkušenosti, které s velkými zápasy mají Martin Tokoš, Milan Tomašík a další? "Je to tak, mělo by to být v těch klíčových situacích rozhodující. Proč Tatran vyhrával tituly jako na běžícím páse? Pro Tokyho, Milana, Suchoše, Karase a další už to musí být příjemná rutina a jejich výkon s důležitostí zápasu roste. Ale pozor, Vítkovice tu zkušenost mají taky a taky ví, jak chutná vyhrát Superfinále, jen tu zkušenost a kvalitu mají spíše vzadu. Šeba, Hubi a Nehy budou hrát útočníkům Boleslavi na nervy, protože jim nebudou chtít míček moc půjčit. Oběma týmům přeji v rámci možností pěkný zážitek a musím přiznat, že v tomto složení superfinále se mi blbě někomu fandí." https://youtu.be/EernhIlD1l8