Přeskočit na hlavní obsah
Švýcarsko

Nejlepší střelec švýcarské ligy David Šimek: Nikdo si tu nedovolí vypustit souboj

Gustav Ondrejčík

16.11.2019

S 16 vstřelenými brankami vládne útočník Thunu David Šimek kanonýrům ve švýcarské NLA. Zároveň je nejproduktivnějším hráčem svého celku (16+2). S Janem Řehořem vytvořili úderné české duo. Thunu se ale zatím nedaří, UHC je na předposledním místě tabulky. Šimek si tak kromě jiného dává za cíl pozvednout svůj tým o něco výš. Do své druhé sezony ve Švýcarsku jsi vstoupil skvěle. Co říkáš na svůj gólový start? "V této sezoně mám stejný individuální cíl jako minulý rok, tedy být lídrem v UHC Thun co do počtu bodů. A proto je samozřejmě skvělé, když se mi během pár zápasu povede dát tolik gólů. Samozřejmě bych byl radši, kdyby tyto góly vedly i k týmovému úspěchu." Jak už jsi nastínil, tobě se daří, ale tým zatím nesbírá tolik bodů. Kde vidíš největší příčiny? "I když se mi osobně daří, v kolektivním sportu si především přejete, abyste sbírali body do týmové tabulky. To, že tolik nebodujeme, je samozřejmě pravda, ale stejně jako v minulé sezoně nám hodně bodů uteče ke konci zápasu a po našich individuálních chybách. Na tom potřebujeme stále pracovat. Také po minulé sezoně odešlo z týmu hned dvanáct hráčů a myslím, že ještě nějakou dobu potrvá, než budou plnohodnotně nahrazeny zkušenosti, které s nimi odešly." V týmu působíš i s dalšími českými hráči Janem Řehořem a Jakubem Mendrekem. Pomáhá ti to? "V některých momentech hry to pro mě může být o trochu jednodušší, občas si na sebe můžeme i česky něco pokřiknout, aniž by tomu soupeři rozuměli. Nicméně stejně jako v minulé sezoně se v týmu komunikuje převážně německy, takže v tomto ohledu se nic nemění." [caption id="attachment_73613" align="alignnone" width="630"]Jan Řehoř si připsal první starty za UHC Thun. Foto: UHC Thun Spoluhráč Davida Šimka z UHC Thun Jan Řehoř. Foto: UHC Thun[/caption] Jak bys z tvého pohledu zhodnotil úroveň švýcarské ligy? "Myslím si, že úroveň odráží momentální rozpoložení herních výkonů národních týmů. Švédská i finská liga jsou stále o nějaký ten level výš a s českou ligou je ta švýcarská vcelku srovnatelná. Pokud bych měl najít nějaký rozdíl, tak ve švýcarské lize je obrovské nasazení a nikdo si nedovolí vypustit žádný souboj. Máte tudíž ve hře o trochu méně času na rozhodování." Jakub Šárka po návratu ze zahraničí už zase válí v Bohemians. Nechybí ti spolupráce s ním a neláká tě k návratu do Bohemky? "Zápasy Bohemians samozřejmě sleduji a vím, že se Jakubovi daří, což mu velice přeji. Bylo by fajn, kdybych hrál opět s někým, s kým bych si na hřišti rozuměl tak jako s Kubou. Teď tu mám Honzu Řehoře, s kterým je spolupráce v této sezoně zatím také skvělá. O návratu jsme se s Jakubem nebavili, ale určitě je to jedna z variant, až se budu vracet zpět do České republiky. I když co se návratu týče, musím říct, že v Česku jeví zatím největší zájem Bohemianc C z páté nejvyšší ligy (směje se)." Jsi celkově spokojen ve Švýcarsku? "Švýcarsko je opravdu nádherná země a jsme tu i s přítelkyní zatím nadmíru spokojeni." [caption id="attachment_72381" align="alignnone" width="630"]David Šimek před novou sezonou prodloužil smlouvu. Foto: Hans Mischler, Flickr Swiss unihockey Davidu Šimkovi se ve Švýcarsku daří. Foto: Hans Mischler, Flickr Swiss Unihockey[/caption]