Přeskočit na hlavní obsah
Finsko

Finsko ukončilo sezonu. O sestupu a postupu se bude jednat

Gustav Ondrejčík

15.3.2020

V pátek 12. března oznámila finská unie přerušení všech soutěží. Nyní je osud florbalových lig ve Finsku zpečetěn definitivně. Stejně jako v České republice už se florbal v zemi tisíce jezer v aktuální sezoně hrát nebude. Finský florbalový svaz vyhlásil ukončení všech soutěží v sobotu 14. března. Salibandyliiga stihla rozehrát play off. Vítězem základní části se stali suveréni místní florbalové scény SC Classic. Ve čtvrtfinále tým z Tampere vedl nad Happee 2:1 na zápasy. Tým Ondřeje Vítovce EraViikingit obsadil v dlouhodobé soutěži třetí příčku a v play off prohrával po třech dulech s SPV Seinajoki 1:2. Další boje v play off se již neuskuteční. Bude se také jedna o tom, jaké důsledky bude mít ukončení sezony pro postupy a sestupy napříč všemi soutěžemi. Ze Salibandyliigy by měl do druhé nejvyšší soutěže sestoupit přímo poslední tým zákaldní části, kterým bylo AIF, vzhledem k tomu, že o ligu níž ale ještě nebylo dohráno play off, není situace tak jednoznačná. Další boj o udržení měl představovat boj mezi 12. a 13. celkem tabulky. Finská florbalová unie bude o všech krocích spojených s předčasným ukončením sezony jednat nejspíš do konce března.