Přeskočit na hlavní obsah
Švédsko

Derby Tomašík – Sladký: první vyhrál, druhý skóroval

Pavel Křiklan

31.10.2015

Ve druhé nejvyšší švédské lize došlo na velké české derby. Proti sobě se postavili dlouholetí kamarádi, spoluhráči z Vítkovic a z národního týmu. Milan Tomašík a Tomáš Sladký. Z výhry se radoval první z nich, jeho Visby před 736 diváky rozstřílelo Lerum 7:3. Jeden z gólů poražených vsítil Sladký. Byl to pro něj čtvrtý zásah v sezoně, ale doklepnutím do prázdné branky ve 46. minutě jen snížil na 2:6. Tomašík má o 2 body víc než on (9), ale v tomto duelu vyšel naprázdno. Třebaže z obrany několikrát v zápase své spoluhráče poslal do parádní šance. Ambiciózní týmy obou reprezentačních forvardů zatím v jižní divizi nenaplňují ambice. Visby je o skóre těsně za elitní čtyřkou, jež po základní části půjde do play-off o postup do Superligy, Lerum je dokonce až osmý.