Přeskočit na hlavní obsah
Superliga

Buldoci lovili trenéra v hokejovém prostředí. Představí ho na konci týdne

admin

8.5.2012

Brněnští Buldoci budou mít nového trenéra. Jeho jméno ještě není známé, jisté však je, že přijde z neflorbalového prostředí a nápomocen mu bude Rudolf Škubal. V hale na Vodově ulici naopak skončil Filip Vítek. Brněnští Buldoci přes nástrahy čtvrtfinále neprošli sedm sezon. Naposledy, a vlastně pouze jednou v historii, hráli o medaile v roce 2005. Možná i proto nyní přichází změna. U týmu skončil Filip Vítek, který áčko Buldoků vedl pět let a předtím působil i u mládežnických týmů. „Hlavní trenér bude z neflorbalového prostředí, jeho jméno vám ale zatím neprozradím. Lovili jsme v ledním hokeji, ale nehledali jsme tvář, jako ostravské FBC. Chceme tenhle model vyzkoušet. Jsme v zásadě dohodnutí a nejpozději do konce tohoto týdne bude kouč představený hráčům,“ říká prezident klubu Miroslav Mikšl, který právě v roce 2005 dovedl společně se Zdeňkem Mlčouškem tým Brna do semifinále. Společně s Vítkem vedl Buldoky Rudolf Škubal, ten ale v týmu nadále zůstává. „S Rudou Škubalem jsme dohodnutí na pokračování spolupráce. Chtěli jsme, aby v týmu zůstal, aby se zachovala kontinuita. Má dlouholeté zkušenosti, a zůstane v realizačním týmu jako asistent,“ říká Mikšl. Kádr Buldoků by měl zůstat v příští sezoně pohromadě, velké změny se nechystají. „Na posezonní schůzce nic nezaznělo a aktuálně je ještě brzo na to, o něčem spekulovat,“ říká Miroslav Mikšl. Otázkou je jen působení Michala Kotlase, který je na hostování na pražském Chodově. Zájem ze strany Otrokovic je podle zákulisních informací o střelce Luďka Ondráčka.